Cilvēka attīstības atslēga ir pilnveidot to, kas tu jau esi

Image

Mūsu kultūrā pieņemts koncentrēties uz trūkumiem, un ir ļoti skumji redzēt, kā tas ietekmē jauniešus gan mājās, gan skolā. Visās kultūrās, kuras esam pētījuši, lielākā daļa vecāku (77% ASV) uzskata, ka studenta zemākajai atzīmei jāpievērš vislielākā uzmanība. Vecāki un skolotāji atalgo izcilību ar apātiju, tā vietā, lai vairāk laika veltītu tām sfērām, kurās bērnam ir lielākais potenciāls.

Patiesībā cilvēks, kuram vienmēr bijušas problēmas ar matemātiku, diez vai kļūs par labu grāmatvedi vai statistiķi. Un cilvēks bez lielas dabiskās empātijas spējas nekad nespēs nomierināt satrauktu klientu dabiskā veidā, kā to spēj empātiskie cilvēki. Pat leģendārais Maikls Džordans, kurš basketbola laukumā iemiesoja absolūto talantu, nespētu kļūt par golfa vai beisbola “Maiklu Džeksonu”, lai kā viņš censtos.

Šī doma var izklausīties ķecerīga, īpaši tiem, kas uzauguši, ticot amerikāņu mītam, ka varam kļūt par jebko, ko vēlamies. Taču pētījumi pierāda, ka katram cilvēkam ir lielāks veiksmes potenciāls specifiskās sfērās, un cilvēka attīstības atslēga ir pilnveidot to, kas tu jau esi.

Tom Rath – Strengths Finder 2.0

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s