Ram Dass par uztveres TV kanāliem

Image

Iztēlojies, ka tavu acīm priekšā ir maziņš televizors. Un iztēlojies, ka dažādie apziņas līmeņi ir kanāli šajā televizorā. Lielākoties mēs šajā kultūrā dzīvojam tā, it kā mums būtu viens vai divi kanāli.Mums nav kabeļtelevīzija vai satelīts ar simtiem kanālu. Bet varbūt mēs esam dzirdējuši par kabeļtelevīziju, vai vismaz varam atzīt, ka eksistē arī citi kanāli, lai arī nevaram tos uztvert, jo nezinām, kā noregulēt uztvērēju.

Pirmajā kanālā, kad paskaties uz citu cilvēku, tu redzi fizisko ķermeni: vecs, jauns, tumšs, gaišs, resns, tievs un tā tālāk. Īpaši, ja pats esi pārņemts ar savu ķermeni, tas ir tas, ko tu redzi, skatoties uz pasauli: citu cilvēku ķermeņus. Tas ir tavs kanāls. Jaunība, sekss, fitness, mode, skaistums, sports – tā programma. 

Pārslēdzam otru kanālu un esam psihosociālajā telpā. Tu redzi varu, un tu redzi laimi, nelaimi un neirozes. Šis ir terapijas un sociālo lomu kanāls. Šeit mēs esam mātes, kravas auto šoferi un juristi – visas dažādās lomas un identitātes, raksturi un savstarpējā saskarsme, visa sociālā pasaule. Fascinējoša ziepju opera, kas nekad nebeidzas. Lielāko daļu cilvēku apmierina otrais kanāls. Apmēram 98% cilvēku, ko tu ikdienā satiec, visu laiku ir pirmajos divos kanālos.

Tagad iedomāsimies, ka pārslēdzam kanālu vēlreiz. Šis ir astrālais kanāls. Te tu vari redzēt Junga arhetipus. Tev tev ir darīšana ar tā sauktajām astrālajām vai mītiskajām lomām un mītiskajām identitātēm. Šeit tu cilvēkus redzi viņu mythos, nevis personības struktūrās. Tu paskaties uz mani un saki: “Viņš ir auns. Es zināju.” Gluži kā mēs nojaušam, kad kāds ir strēlnieks vai lauva. Šajā kanālā mēs esam tikai divpadsmit, dažādās permutācijās.

Bet pārslēdzot vēlreiz, tu redzi tālāk par šīm individuālajām atšķirībām, viss, ko tu redzi, ir vēl viena dvēsele, gluži tāda kā tu. Iesaiņojums ir atšķirīgs, bet aiz tā ir vēl viena tāda būtne kā tu. Un tad tu saki: “Vai tu esi tur? Es esmu šeit. Kā tu tiki tur iekšā?” Visa personība, astrālie un mītiskie arhetipi un fiziskā forma – tas viss ir iesaiņojums. Iekšā tur ieraugi individuālo garīgo būtni.

Un tad joka pēc tu vari pārslēgt kanālu vēlreiz. Un tur tu redzi sevi, skatoties uz sevi – tīra apziņa redz sevi. Un tā ir tikai viena.

Ram Dass – Polishing The Mirror: How To Live From Your Spiritual Heart

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s